Twój wyjątkowy pobyt nad morzem

Atrakcje

PORT

Nowoczesny port przy ujściu Regi, gdzie znajduje się nabrzeże portowe z kutrami rybackimi i stateczkiem wycieczkowym oraz nabrzeże spacerowe po zachodniej stronie Regi. Z portu można wypłynąć na wycieczkę statkiem – zarówno pirackim jak i szybką łodzią motorową dla lubiących adrenalinę. Idealne miejsce na spacery, rybkę oraz desery.

PLAŻA

Plaża w Mrzeżynie należy do jednej z najpiękniejszych i najczystszych plaż w Polsce, zdobywając co roku Błękitną Flagę. Ma ponad 1,5 km długości. Idealne miejsce do spacerów, nordic walkingu przy zachodzie słońca lub dla bardziej aktywnych – super trasa do Pogorzelicy lub Dźwirzyna.

TRASY ROWEROWE

Dla miłośników rowerów okolica oferuje wiele ciekawych propozycji. Szczególnie polecamy piękną, leśną trasę do Pogorzelicy z przystankiem na klifie z punktem widokowym. Z kolei krótsza trasa po nasypie kolejki wąskotorowej prowadzi do Trzebiatowa – miasteczka bogatym w zabytki i historię. Natomiast w kierunku Kołobrzegu prowadzi ścieżka rowerowa biegnąca przez kilka miejscowości nadmorskich.

STAJNIA PESTKA

Niemalże naprzeciwko naszego obiektu znajduje się Stajnia Pestka –  kameralna stajnia działająca od 2000 roku. Oferuje szeroki wybór zajęć z zakresu jazdy konnej. Nauczysz się tam wszystkiego począwszy od wejścia na konia do pierwszego wyjazdu w teren. Z końskiego grzbietu możesz podziwiać piękne malownicze plaże Mrzeżyna. 

SPŁYWY KAJAKOWE

WIKINGOWIE REGI organizują spływy kajakowe rzeką Regą, którą szczególnie polecają dla osób początkujących i rodzin z dziećmi. Dla bardziej zaawansowanych kajakarzy znajdą się specjalne trudniejsze odcinki. Piękne widoki, przyroda i wspaniała przygoda.

POZOSTAŁE ATRAKCJE

Ponadto w naszej okolicy będziesz mógł powędkować – w porcie okonie i płocie, w Redze troć i jeszcze rejs o świcie na dorsza. A także nauczyć się windsurfingu, kitesurfingu czy żeglarstwa na pobliskim Jeziorze RESKO. Natomiast zaraz obok nas znajduje się Hala Sportowa przy Mrzeżyńskim Centrum Sportu, gdzie znajduje się boisko do siatkówki i koszykówki, kort do squasha oraz siłownia.